Бізнес-середовище постійно змінюється, і фахівець з розвитку бізнесу повинен бути готовий до адаптації та змін. Отже, професія Business Development Specialist має як свої плюси, так і мінуси. Робота в цій сфері може бути цікавою та допомогти у розвитку кар’єри, але вона вимагає від працівника високого рівня відповідальності, стресостійкості та здатності до постійного навчання та самовдосконалення. https://wizardsdev.com/ Більшість майбутніх BizDev-менеджерів розпочинають кар’єру з позиції лідогенератора, менеджера з продажу, маркетологів, проєктних менеджерів, фінансових консультантів, аудиторів, аналітиків. Щоб стати BizDev-менеджером необхідно відмінно володіти англійською, вміти продавати та вести переговори, розбиратися у стратегічному плануванні, знати та розуміти тренди галузі.
Компанію зацікавив мій попередній досвід, а колегам сподобалося підприємницьке мислення, оскільки це одна з цінностей Cpamatica. За чотири роки я виріс до Senior Business Development Specialist. Серйозний недолік професії – психологічне навантаження. Бувають такі завдання, які апріорі вирішити неможливо через великі зовнішні чинники — вони морально вимотують. Наприклад, коли одна компанія має певний ресурс, а інша компанія свій особистий, і обмін ними для обох компаній вигідніший від покупки.
Плюси І Мінуси Професії Business Development Specialist
Розвиток бізнесу – це процес, за допомогою якого компанії просувають свою діяльність, збільшуючи прибуток та відкриваючи нові можливості. Це процес, який стає все більш важливим для успіху будь-якої компанії, незалежно від її розміру або галузі. Однак, розвиток бізнесу може бути складним та вимагає досвідчених фахівців, що займаються Business Development. Business Development Specialist — це фахівець, який займається розвитком бізнесу. Його мета — зробити так, щоб компанія заробляла більше, зберігала здобутки та розвивалася. На 70% робота складається з комунікацій, переговорів і розв’язання поточних питань, які виникають у бізнесі.
- Щоб витрачати ресурс ефективніше без зайвих розтрат, наймають біздева — людину, навчену зовнішнім переговорам і роботі з партнерським документообігом.
- Якщо говорити про спеціальності у ВНЗ, то це можуть бути економіка, фінанси, маркетинг, математика, аналітика тощо.
- Це цінується, бо людина вже знайома з культурою бізнесу та знає, як він працює.
- Його основним завданням залишається розкриття потенціалу зростання компанії та створення її довгострокової цінності на ринку.
- Якщо тебе запитають, за якою процедурою відкрити бізнес у Сінгапурі, ти маєш вміти знайти інформацію.
Однією з особливостей професії BizDev-спеціаліста є необхідність поєднувати знання з різних галузей. Фахівець з розвитку бізнесу повинен розуміти ринок, конкурентів, потреби клієнтів, а також мати знання з маркетингу, продажів, економіки та стратегічного управління. Коли необхідні вибудовані процеси роботи з партнерами Наприклад, стартап або компанія, яка стрімко зростає, стала витрачати багато ресурсів на роботу з партнерами. Ці завдання лежать на співробітниках, які не повинні ними займатися.
Коли ти бізнес, до і після роботи ти думаєш тільки про проєкт. На пробіжці ти думаєш, як розв’язувати якусь проблему проєкту. Тому найбільший недолік – неможливість відключитися від роботи повністю. Необхідно постійно тримати руку на пульсі, не розслаблятися, бути у хорошій формі, в гарному гуморі, вміти спілкуватися та знаходити підхід до різних людей, вміти планувати, бачити на кілька кроків уперед. Отже, рівень зарплат Business Development Specialist може значно варіюватися в залежності від країни, регіону, розміру компанії, рівня досвіду та інших факторів. Загалом, зарплати BizDev-спеціалістів у розвинутих країнах зазвичай є вищими.
Ключевые Навыки
Отже, щоб стати Business Development Specialist, потрібно мати відповідну освіту та досвід роботи в галузі бізнесу, а також розвивати Soft Skills та Hard Skills. А щоб удосконалити навички, можна брати участь в різних курсах та тренінгах, які пропонують різні платформи та спільноти. Отже, Business Development Specialist має декілька шляхів професійного зростання, які передбачають розширення обов’язків, розвиток лідерських навичок та відповідальність на більш широкому рівні.
Ще одним недоліком є й те, що іноді дуже складно відстежувати зміни на ринку з огляду на те, що зараз вони в активній фазі. Усі твої напрацювання та інвестовані ресурси можуть втратити актуальність через появу більш технологічних продуктів. Треба мати по істині масштабний погляд на такі масштабні зовнішні процеси.
Підтвердіть Вашу Ел Пошту
Про професію біздева розповідає Олександр Сидорець, Senior Business Development Manager у Cpamatica. Коли, наприклад, компанія міжнародна, але й на локальному ринку достатньо запитів та місця для росту, розширення. Міжнародна компанія працює на локальному ринку, але без конкретного представника.
Завжди є ризик, що ти не збережеш результати, фактор неуспішності, ризик невиплат від партнерів. Більшість партнерів розкидані по світу, частину ти навіть ніколи й не бачив. Хоча в міжнародних комунікаціях однозначно є й свої плюси — ти працюєш з компаніями з усього світу, знайомишся з різними Business Development Manager for AI Educational Platforms вакансії культурами, можливостями та челенджами. В університеті тоді проходили ярмарки вакансій, де ми знайомилися з великими компаніями — KPMG, Philip Morris, Nestle, Procter&Gamble та іншими. Їхні івенти, навчання та бізнес-кейси для багатьох студентів стали першою сходинкою до працевлаштування.
Крім цього BizDev-спеціаліст може отримати додаткову освіту або сертифікацію в галузі бізнесу, таку як сертифікація Project Management Professional (PMP) або Professional in Business Development (PBD). Це допоможе розвивати їх професійні навички та знання, а також зробить їх більш привабливими для роботодавців. Вам може інколи здаватися, що по суті, ти керуєш цілим бізнесом та розвиваєш його, при цьому не вкладаючи свої гроші. Будь-який стартап може бути успішним, а може бути не дуже.
Він аналізує ринок, створює стратегії, розробляє плани дій та координує діяльність різних відділів компанії з метою досягнення поставлених цілей. У цій статті ми розглянемо особливості професії BizDev-спеціаліста. Професію Business Development Specialist обирають люди, які мають інтерес до розвитку бізнесу та економіки, а також володіють знаннями з маркетингу, продажів та стратегічного управління. Також вона підходить тим, хто має хороші комунікативні навички, здатність ефективно співпрацювати з іншими відділами компанії та зовнішніми партнерами і клієнтами. Найважливіше для біздева — вміти гуглити та мати бажання дійти до суті в будь-якому питанні.
Яскравий приклад вертикального розвитку біздева — зростання до комерційного директора. Навички PR (добре розумітися на тому, що й кому запропонувати з партнерів, який варіант комунікації обрати). Податися до Genesis (на той момент Cpamatica ще була частиною холдингу) мені порадили друзі, які там працювали. Протягом декількох тижнів я пройшов усі етапи відбору й отримав посаду Junior Business Development Manager.
Це цінується, бо людина вже знайома з культурою бізнесу та знає, як він працює. Якщо почати з посади Junior Business Development Manager, то з часом можна стати керівником напряму Business Development. З цієї позиції цілком логічно та реально переходити вже до управління компаніями.
Податися до Genesis (на той момент expla ще була частиною холдингу) мені порадили друзі, які там працювали. Компанію зацікавив мій попередній досвід, а колегам сподобалося підприємницьке мислення, оскільки це одна з цінностей expla. Професія на ринку праці доволі молода, а тому потребує докладного розгляду. В середньому «Development specialist» в Україні заробляє грн. Адміністрація може не розділяти точку зору авторів інформаційних матеріалів та не несе відповідальності за розміщену користувачами інформацію.
Від локальних партнерів надходить багато запитів на роботу, тому Bizdev — виступає містком для улагодження цих процесів для ведення місцевих проєктів. А іншими словами, BizDev – людина, що відповідає всесторонньо за розвиток компанії. Про професію біздева розповідає Олександр Сидорець, Senior Business Development Manager в expla. Серед недоліків BizDev-менеджери відзначають велику кількість стресу, психологічного навантаження, постійне почуття невизначеності та неможливість відключитися від роботи.
Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Якщо говорити про спеціальності у ВНЗ, то це можуть бути економіка, фінанси, маркетинг, математика, аналітика тощо. Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Development specialist» на ел. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Щоб зберегти вакансію, треба увійти або зареєструватися.